Det er mye som er så rart…
-Dejavu for eksempel, følelsen av å ha opplevd nøyaktig det samme før, med de merkeligste ting i de underligste situasjoner.
-Hvordan du kan banne på at den ene gangen du går på butikken KUN for å kjøpe en pakke Libresse Ultrafeite Nattbind med 40 dråper, så er det lillebroren til eksen din som sitter i den eneste kassen som er bemannet.
-Det snodige fenomenet som alltid sørger for at når du forlater leiligheten om morgenen i støvler og med paraply,så kommer solen frem og prikker deg ironisk på skulderen, men går du hjemmefra i tynne småsko og en nyinnkjøpt hvit silkebluse, ja da sitter værgudene og humrer godt for seg selv når det begynner å styrtregne der du står og venter på bussen.
-At man ALDRI treffer kjentfolk på kjøpesenteret når man skal innom polet på vei til fest og er snasen fin og pyntet fra topp til tå. Når du har vært å trent, tatt sol, og skal innom for å hente noe på posten derimot, DA treffer du kjentfolk på rekke og rad. Og de er selvfølgelig snasne fine og pyntet fra topp til tå.
-Hvordan det har seg at enkelte kjøper biler til mange hundre tusen kroner, men bruker all sin tid bak rattet på å irritere seg over at bensinprisene har steget med 1 øre literen.
-Den merkelige tradisjonen vi har i Norge med å hilse på alle fremmede vi treffer på fjellet, i båt og andre nordmenn i utlandet. Andre boller er det derimot når vi går til postkassen og ser naboen komme gående mot oss, da trekker vi hetten over hodet og spiller både blind og stum.
-At du har is-skrapen liggende å irritere deg i bakvinduet på bilen hele sommerhalvåret, men den første dagen med frost på frontruten er den plutselig sporløst forsvunnet.
-Hvordan selv de mest hardbarkede ateister og ikke-troende mennesker ofte tyr til Gud og bønn i en truet eller nær-døden situasjon.
-At det bestandig, og misvisende nok, alltid er de menneskene som ikke har barn som kan barneoppdragelse best, og de menneskene som aldri har tatt i en hund som forteller deg hvordan du skal disiplinere din.
-Hvordan du i trafikken kan både tute vilt, knytte neven og vise fing til en forbikjørende trafikant som ikke følger trafikk-reglene, men er det en person som sniker foran deg i køen på bybanen og tar det siste ledige setet, kaksete og arrogant, så holder du helt kjeft.
-Det uforståelige ved at det er mulig å skape en verdens-omfattende trend som innebærer å ta bilde av seg selv med trutemunn og halv-åpne sotete øyne, og i tillegg tillate noen å “skrive” en bok basert KUN på disse bildene av seg selv, publisere, legge frem i butikkene, og sjokkerende nok ta betalt for hærverket.
Det er mye som er så rart.
Små finurligheter.
Hilde.